Chłopięcy patchwork

Jeszcze przed wakacjami poproszono mnie o uszycie patchworkowej narzuty. Narzuta miała być na łóżko do pokoju dla chłopca. Chłopiec ma 15 lat, a więc odpadały wszelkiego rodzaju słodkie motywy.

Będąc w Fulnek zakupiłam kolorystycznie pasujące do siebie bawełniane tkaniny. Tkanina z motywem mapy wydała mi się idealna na chłopięcy patchwork. Kwadraty większe, kwadraty mniejsze, wszystko pozszywane, przepikowane i efekt… no chyba zadowalający. Narzuta ma 120 x 200 cm. Do kompletu uszyłam także poduszkę. Jej przód to tylko przepikowany prostokąt materiału obszyty kontrastową ramką. Plecy poduszki uszyłam ze sztruksu.

Dzisiaj za oknem szaro i ponuro. Myślę jednak, że ładna i słoneczna pogoda jeszcze powróci. Życzę wszystkim udanego tygodnia.

13 myśli do „Chłopięcy patchwork”

  1. Wiolu przepięknie wyszło, no i ta precyzja wykonania….Podziwiam również, to jak wszystko idealnie dobrałaś kolorystycznie. U nas podobnie leje i zimno, ale mam również taką nadzieję, że słoneczko jeszcze do nas zawita. Pozdrawiam serdecznie.

  2. Piękna narzuta i poduszka. Włożyłaś bardzo dużo serca i pracy. Myślę,że każdy nastolatek ucieszyłby się z takiej narzuty. Pozdrawiam.

    1. Masz rację, że w pracę włożyłam także dużo serca, ponieważ chłopca dla którego szyłam ten patchwork znam od jego narodzin. Pozdrawiam serdecznie.

  3. wydaje mi się, że motyw z mapą jest zdecydowanie uniwersalny, sama bym takim dziełem nie pogardziła, dla chłopca wybór idealny
    dużo serdeczności dla córki i ziecia / na zdjeciu córka przypomniałam mi moja ciotkę-siostrę ojca, podobny układ ust !/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *