The Blog

Chłopięcy patchwork
Wrzesień 1st, 2014Blog, WiolaNiemazaco 13 Comments

Jeszcze przed wakacjami poproszono mnie o uszycie patchworkowej narzuty. Narzuta miała być na łóżko do pokoju dla chłopca. Chłopiec ma 15 lat, a więc odpadały wszelkiego rodzaju słodkie motywy.

Będąc w Fulnek zakupiłam kolorystycznie pasujące do siebie bawełniane tkaniny. Tkanina z motywem mapy wydała mi się idealna na chłopięcy patchwork. Kwadraty większe, kwadraty mniejsze, wszystko pozszywane, przepikowane i efekt… no chyba zadowalający. Narzuta ma 120 x 200 cm. Do kompletu uszyłam także poduszkę. Jej przód to tylko przepikowany prostokąt materiału obszyty kontrastową ramką. Plecy poduszki uszyłam ze sztruksu.

Dzisiaj za oknem szaro i ponuro. Myślę jednak, że ładna i słoneczna pogoda jeszcze powróci. Życzę wszystkim udanego tygodnia.

'13 Responses to “Chłopięcy patchwork”'
 1. Anita M pisze:

  Przepiękny zestaw. Idealny dla chłopca. Podziwiam tak wielki talent.

 2. Asia pisze:

  Fajnie dobrałaś wzór do materiału – motyw mapy jest świetny

 3. Monika pisze:

  Wiolu przepięknie wyszło, no i ta precyzja wykonania….Podziwiam również, to jak wszystko idealnie dobrałaś kolorystycznie. U nas podobnie leje i zimno, ale mam również taką nadzieję, że słoneczko jeszcze do nas zawita. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Anek73 pisze:

  Och! W mapy! Uwielbiam ten motyw! Piękna! :)

 5. KATARZYNA pisze:

  Piękna narzuta i poduszka. Włożyłaś bardzo dużo serca i pracy. Myślę,że każdy nastolatek ucieszyłby się z takiej narzuty. Pozdrawiam.

  • Wiola pisze:

   Masz rację, że w pracę włożyłam także dużo serca, ponieważ chłopca dla którego szyłam ten patchwork znam od jego narodzin. Pozdrawiam serdecznie.

 6. Edyta pisze:

  Świetny komplet! Idealny dla chłopaka!
  Poduszka z motywem mapy pasuje idealnie!

 7. KonKata pisze:

  wydaje mi się, że motyw z mapą jest zdecydowanie uniwersalny, sama bym takim dziełem nie pogardziła, dla chłopca wybór idealny
  dużo serdeczności dla córki i ziecia / na zdjeciu córka przypomniałam mi moja ciotkę-siostrę ojca, podobny układ ust !/

Dodaj komentarz

Archiwum