Dla Mamy

Gdy byłam dzieckiem na Dzień Matki dla Mamy przygotowywałam laurkę. Chyba do dzisiejszego dnia tak robią wszystkie dzieci. Czas laurek w moim wykonaniu już dawno się skończył, ale staram się na ten szczególny dzień dla Mamy przygotować coś własnoręcznie.

W tym roku uszyłam torbę. Dół torby wykonałam  z materiału imitującego nubuk a góra to tkanina udająca patchwork. W środku czarno-biała bawełniana podszewka, dwie otwarte kieszenie i tasiemka z karabińczykiem aby nie trzeba było w torbie szukać kluczy. Ucha torby wzmocniłam taśmą nośną. Ponieważ Mama nie lubi toreb otwartych, torba zapinana jest na zamek błyskawiczny.
Czy prezent podobał się? Uśmiech na twarzy Mamy i całus mówiły wszystko.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających na niemazaco i życzę słonecznego tygodnia.

Mini quilt

Zachęcona powodzeniem pierwszej pracy szytej z elementami „po łuku” postanowiłam uszyć następną.
W Silesian Quilt zakupiłam linijki-szablony, dzięki którym wycinanie poszczególnych elementów bloku jest znacznie prostsze, szybsze a przede wszystkim bardzo precyzyjne.Oczywiście czy się wszystko zejdzie „dzióbek w dzióbek” zależy już od naszej precyzji i umiejętności. Ponieważ jestem na etapie ćwiczeń i testowania linijki to i moja praca jest niewielka, taki mini quilt, który doskonale może pełnić rolę serwetki na stoliku kawowym.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i dziękuję za pozostawione komentarze.

Po łuku

Tak długiej przerwy w blogowaniu jeszcze nie miałam. Czas więc powrócić i zacząć tworzyć.

Już od jakiegoś czasu nosiłam z zamiarem podjęcia próby szycia po łuku. Ciągle jednak sprawę odkładałam na później.

W marcu Gosia z Quilt My Way zaproponowała zabawę polegającą na szyciu quiltu z zastosowaniem tej metody. Projekt Gosi bardzo mi się spodobał. Jej cenne rady na każdym etapie szycia wzięłam sobie do serca i tak oto powstał mój pierwszy quilt z zastosowaniem łuków.

Z efektu końcowego jestem zadowolona i śmiało mogę powiedzieć
1. nie taki diabeł straszny…
2. polubiłam łuki
3. będą następne.

Pozdrawiam Wszystkich zaglądających na mojego bloga i życzę pięknego słonecznego tygodnia 😉